XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                         21.06.2020 r.

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Spotkanie lektorów i ministrantów w poniedziałek po mszy św. i nabożeństwie
  3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jana Pawła ll (Mieczysław Szymczycha)
  6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Niech nie zabraknie dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Msza święta na zakończenie roku szkolnego we czwartek o godz. 00
  7. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców lektorów i ministrantów.
  • Adrian Paweł Blok – kawaler – zamieszkały w Tuczempach parafia Tuczempy
    i Klaudia Karolina Siara – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) składka remontowa. Po 50 zł od rodziny składamy w kopertach na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Pamiętajmy też o składce na koszenie cmentarza. Lista ofiarodawców z marca …
  2. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Suchy Tomasz, Dziedzic Jan, Kosiński Grzegorz, Skrzypek Zdzisław, Jackowski Robert.