XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                        14.06.2020 r.

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.
  3. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Józefa (Jan Dziedzic)
  4. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej i procesji o godz. 00 błogosławieństwo dzieci (ogólne .. bezdotykowe).
  5. W piątek, 19 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  6. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.
  7. Trwają zapisy na Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
    4 i 5 lipca pielgrzymuje grupa św. Józefa z Radymna.
    5 i 12 lipca pielgrzymuje grupa św. Alberta z Jarosławia.
    Koszt pielgrzymki 20 zł plus autokar. Więcej informacji dla zainteresowanych.
  1. Podziękowania za Uroczystość Bożego Ciała: Szczególne podziękowania dla tych parafian, którzy przygotowywali piękne ołtarze. Podziękowania dla członków OSP za zabezpieczenie i pomoc przemieszczania się po Ostrowie. Podziękowania dla służby liturgicznej (lektorom i ministrantom) za posługę podczas Uroczystości. Podziękowania dla Pana Organisty, Pana Kościelnego oraz wszystkich, którzy włączyli się w uczczenie Pana Jezusa Eucharystycznego.
  2. Zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) składka remontowa. Po 50 zł od rodziny składamy w kopertach na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Pamiętajmy też o składce na koszenie cmentarza
  3. Na stoliku są wyłożone cegiełki w formie pocztówki z numerem parafialnego konta bankowego, z dopiskiem cegiełka na remont.
  4. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Sławiński Henryk, Kowal Witold, Kupka Krzysztof, Grabski Jan, Durbajło Andrzej.