Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie                                                             7.06.2020 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
  3. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  4. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże żeńskie po Prymarii
    róże męskie po Sumie
  5. Dzisiaj nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o 16.00
  6. W dniu jutrzejszym o godz. 19.00 spotkanie w sprawie pielgrzymki do Medjugorie
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Krzysztofa (Franciszek Niemiec)
  8. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.
    Nie będzie w tym roku tradycyjnej procesji, natomiast Pan Jezus będzie się przemieszczał po Ostrowie w kolumnie pojazdów.
    Msze św. o godz. 8.00; 9.30 i 11.00 po niej wyruszy procesja do pierwszego ołtarza.
    Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy
    I ołtarz – przy posesji Pana Kościelnego – o przygotowanie ołtarza prosimy parafian od nr 115 do 135,
    II ołtarz – przy krzyżu na rondzie – o przygotowanie ołtarza prosimy parafian od nr 30 do 50
    III ołtarz – przy figurze św. Floriana – o przygotowanie ołtarza prosimy parafian od nr 170 do 190
    IV ołtarz
    – przy posesji Pana Zbigniewa Gołębiowskiego – o przygotowanie ołtarza parafian od nr 270 do 290

12.00 – I ołtarz
Po liturgii przy pierwszym ołtarzu wyruszy kolumna pojazdów do drugiego ołtarza, gdzie będą oczekiwać parafianie z tamtego rejonu (od nr 1 do 70) kolumna zatrzyma się około 50 metrów przed ołtarzem proszę zrobić tzw szpaler oczywiście dziewczynki sypiące kwiaty a chłopcy z dzwoneczkami
około 12.15.- II ołtarz
po liturgii kolumna rusza do III ołtarza gdzie też oczekują parafianie z tego rejonu od nr 150 do 220
około 12.35 – III ołtarz
po liturgii przy trzecim ołtarzu kolumna wyruszy do IV ołtarza gdzie oczekują parafianie od nr 220 do końca
około 12.50 – IV ołtarz
po liturgii przy IV ołtarzu kolumna wraca do kościoła
Zachęcamy do udekorowania naszych okien i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.

Po południu msza św. nie będzie.

• Piotr Szewc Czesława i Aliny Krzysztoń – wolny – zamieszkały w Szówsku parafia Najśw. Serca Pana Jezusa
    i Małgorzata Stanisława Majkut c. + Piotra i Haliny Gałęza – wolna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
  • Patryk Madycki + Jana i Józefy Hołowacz – wolny – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Marlena Bereza c. Tadeusza i Krystyny – wolna – zamieszkała w Pawłosiowie parafia Pawłosiów. Zapowiedź II
  • Dominik Tomasz Sobejko Krzysztofa i Teresy Bryksa – wolny – zamieszkały w Łazach parafia Michałówka
    i Magdalena Maria Kubaka c. Henryka i Agaty Krzyk – wolna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.

1. Na stoliku są wyłożone cegiełki z numerem konta bankowego, na witraż w formie mozaiki przedstawiającą Matkę Bożą. Jest to specjalne konto na ten cel.
  2. Podziękowania dla Panów którzy w minionym tygodniu pracowali przy kościele
  3. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Madycka Józefa, Domszy Stanisław, Grygar Józef, Kosińska Stanisława, Skoczylas Stanisław.