Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie                                         31.05.2020 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
  2. Dzisiaj Nabożeństwo majowe o godz. 16.00
  3. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca – tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
  4. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  5. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
  6. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Pawła Apostoła (Mieczysław Wojciechowski)
  8. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00.
  10. W Czwartek spotkanie Akcji Katolickiej.
  11. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Cały tydzień okazja do spowiedzi św. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszo-piątkowe nabożeństwo o godz. 18.00.
  12. W sobotę z posługą duszpasterską udamy się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.00.
  13. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo fatimskie.
  14. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
  15. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    róże kobiet po Prymarii;
    róże mężczyzn po Sumie.
  16. Komunikat ks. Abp Adama Szala: W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, jednak z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników (lub stosownej odległości) z wyłączeniem osób go sprawujących. Zniesienie liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.
  17. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku tradycyjnej procesji nie będzie ale Pan Jezus będzie odwiedzał naszą parafię. Proszę pomyśleć o ołtarzach np.

Pierwszy: kapliczka na rondzie

Drugi: koło kościoła

Trzeci: koło Floriana

Czwarty: na dole

Szczegóły Uroczystości Bożego Ciała za tydzień …

1. Są już pierwsze konkretne owoce prośby o wsparcie remontu naszej świątyni od naszych rodaków. Dokonano już pierwszych wpłat na mozaikę! Jak wiemy na frontonie kościoła zgodnie z projektem ma się pojawić mozaika z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Polski! Ponieważ wielu parafian pyta o konto parafialne w związku z tym w tym tygodniu zostaną wydrukowane tzw. Cegiełki na których zostanie umieszczony numer konta i każdy będzie mógł sobie wziąć taką cegiełkę.
  • Piotr Szewc Czesława i Aliny Krzysztoń – wolny – zamieszkały w Szówsku parafia Najśw. Serca Pana Jezusa
    i Małgorzata Stanisława Majkut c. + Piotra i Haliny Gałęza – wolna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
  • Patryk Madycki + Jana i Józefy Hołowacz – wolny – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Marlena Bereza c. Tadeusza i Krystyny – wolna – zamieszkała w Pawłosiowie parafia Pawłosiów. Zapowiedź I
  • Dominik Tomasz Sobejko Krzysztofa i Teresy Bryksa – wolny – zamieszkały w Łazach parafia Michałówka
    i Magdalena Maria Kubaka c. Henryka i Agaty Krzyk – wolna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.

1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Sota Andrzej; Kasprzak Zbigniew, Kotyla Marek, Rusinko Piotr, Skotnicki Józef.