V Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                   10.05.2020 r.

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 16.00
  2. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16.00 – przed Mszą św.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Andrzeja Boboli (Mieczysław Grabski) – przed Mszą św.
  6. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
  7. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  8. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 18.00. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  9. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Lista ofiarodawców ze stycznia…
  10. Ogłoszenie Pana Sołtysa: W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, wprowadzonymi obostrzeniami uprzejmie informuję, że wpłaty podatku będzie można dokonać: maj (Czwartek) u Sołtysa w domu (Ostrów 74) Serdecznie zapraszam Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
  11. Podziękowania za prace przy kościele w minionym tygodniu i za ofiarę na kościół dla Panów: Dziedzic Jan, Kosiński Wiesław, Storek Wiesław, Baran Henryk, Niemiec Franciszek i Grygar Józef
  12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Stasik Damian, Kuropatwa Piotr, Fik Józef, Kuropatwa Zdzisław, Domszy Wiesław
  13. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.