IV Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                                     3.05.2020 r.

1. Dzisiaj, 3 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św.: 8.00; 9.30; 11.00 i 16.00. Nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 16.00.
  2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
  4. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00
  5. W naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii oraz w domach.
  6. W tym tygodniu będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.
  7. Jutro na godz. 9.00 zapraszam kilku odważnych Panów, aby odczyścić dzwony na wieży
  8. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 i Nabożeństwie spotkanie rodziców uczniów kl. III w sprawie I Komunii św.
  9. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
  10. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
  11. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Sawuła Ewa, Madycki Jan, Pasaj Mieczysław; Suchy Marek; Hołowacz Józef.