III Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                                         26.04.2020 r.

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy, zakończenie tygodnia miłosierdzia. Dziękujemy za przynoszenie skarbonek wielkopostnych „Caritas”.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich.
  3. Od jutra Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00
  4. Także od jutra ruszają prace przy remoncie naszej świątyni. Rusztowania już stoją …
  5. Pragniemy poinformować, że spowiedź. św. odbywa się już w konfesjonale prosimy aby używać maseczki (jeżeli ktoś nie ma to są dostępne na stoliku)
  6. We środę Święto św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
  7. Od piątku 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii oraz w domach.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja.
  9. Odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem prosimy zgłaszać telefonicznie w nagłych przypadkach
  10. W sobotę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  11. W pierwsze soboty miesiąca zapraszamy na Nabożeństwa Fatimskie. Msza Święta i Różaniec fatimski o godz. 18.00
  12. W niedzielę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, Archidiecezji Przemyskiej oraz naszej parafii. Uroczystość odpustowa w naszej parafii – Msze św.: 8.00; 9.30; 11.0016.00. Nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 16.00.
    Jakub Adam Kiełt Wiesława i Barbary zd Sromicka – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Karolina Marzena Łobaz c. Bolesława i Zofii Bara – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Gilarski Marian, Borys Jan, Lepszy Jan, Gałęza Grzegorz, Grabski Krzysztof.