II Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                                          19.04. 2020 r.

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świata, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
    W dniu dzisiejszym msze św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 16.00
    Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki.
  1. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej (archi)diecezjalnej Caritas.
  2. W tygodniu msze św. o godz. 8.00 i 18.00
  3. Od jutra we mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć większa liczba wiernych. W naszym kościele jest to 30 osób .. prosimy zajmować co drugą ławkę.
  4. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie.
  5. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty.
  6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  7. Za tydzień msze św. o godz.8.00; 9.30; 11.00 i 16.00
    Jakub Adam Kiełt Wiesława i Barbary zd Sromicka – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Karolina Marzena Łobaz c. Bolesława i Zofii Bara – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali…