Niedziela Chrztu Pańskieg

Ogłoszenia duszpasterskie o                                  12.01.2020 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  2. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Za tydzień o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej spotykamy się na naszym parafialnym opłatku zapisy do środy w zakrystii. Koszt 30 zł od osoby dorosłej .. dzieci po 15 zł.
    Jutro w świetlicy wiejskiej o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne na które są zaproszeni członkowie Akcji Katolickiej i Zespołu Caritas
  3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. Spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy świętej.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę św. Barbary (Marii Storek)
  6. We czwartek po mszy św, adoracja Najśw. Sakramentu
  7. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższą sobotę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.
  8. Msza święta w tygodniu o godz. 17.00
  9. Zachęcamy do wzięcia udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Medjugorie w dniach od 22 sierpnia do 28 sierpnia
  10. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  11. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali … W tym tygodniu prosimy parafian: Homa Marian, Gwóźdź Damian, Szymczycha Wiesław, Wojciechowski Mieczysław, Czyż Stanisław
  12. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.