1 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                                     1.12.2019 r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”.
  2. Dzisiaj pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże Kobiet rano po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
  3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. będą one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  4. Jutro o godz. 13.00 w Radymnie na nowym cmentarzu pogrzeb + Karola Małysza Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie …
  5. A za tydzień ( 8 grudnia) o godz. 13.00 pogrzeb Marty Gajer-Tas
  6. Różaniec przed mszą św. we środy w czasie adwenty nie będzie odmawiany ( jest śpiew godzinek)
  7. W piątek wspominamy św. Mikołaja. Do naszego kościoła Św. Mikołaj przybędzie w najbliższy czwartek o godz. 17.00. Zainteresowanych rodziców zapraszamy po mszy św. do zakrystii w celu ustalenia szczegółów.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  9. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 6.30
  10. W czwartek Spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczniemy spotkanie o 18.00, na
  11. Pierwszo piątkowa spowiedź święta codziennie przed mszą św.
  12. W pierwszy piątek zapraszamy na Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 17.00.
  13. Odwiedziny chorych po domach będą przed świętami (nie w najbliższy piątek)
  14. W piątek po mszy św. spotkanie grupy biblijno liturgicznej
  15. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy III otrzymają medaliki NMP jak kolejny etap przygotowania do I Komunii św.
  16. Za tydzień, wzorem poprzednich lat, w drugą niedzielę adwentu jest dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie; zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
  17. W zakrystii pod chórem od jutra będą do nabycia opłatki na stół wigilijny.
  18. Zachęcamy do nabywania świece na stół wigilijny. Kupując świecę, fundujemy obiad dla biednych dzieci. ( 6 zł ).
  19. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2020 r. po 65.00.
  20. Sprzątanie kościoła … W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Marian, Pasaj Marek, Krowicki Franciszek, Chamuła Stanisław, Gilarski Stanisław,