XXIX Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                    20.10.2019 r.

 

 1. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
 2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy św.
 3. Dzisiaj liczenie wiernych w kościołach naszej ojczyzny.
 4. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II
 5. We wtorek zapraszamy na modlitwy z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
 6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jana Pawła ll (Mieczysław Szymczycha)
 7. We środę spotkanie uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej.
 8. W sobotę po mszy św. spotkanie lektorów i ministrantów ze Szkoły Podstawowej.
 9. Zaproszenie: Serdecznie zapraszamy każdego, komu bliska jest Nowenna Pompejańska i Różaniec Święty na IV  Ogólnopolski Dzień Skupienia wokół Nowenny Pompejańskiej, który odbędzie się 10.2019 r. w Parafii pw. Narodzenia NMP w Świętem w woj. podkarpackim w godzinach 10:00 – 17:00. Szczegóły na stronie Parafii Święte.
 10. W nocy z soboty na niedzielę zostanie zmieniony czas letni na zimowy.
 11. W najbliższą niedzielę ( 27 X) w kościołach konsekrowanych poza Archikatedrą jest obchodzona rocznica poświęcenia kościoła własnego.
 12. Zgodnie z ustaleniami z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto parafialne. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Lista ofiarodawców za tydzień.
 13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych pomyślmy, zatem o spowiedzi, aby ofiarować naszym zmarłym to, co najcenniejsze: Komunię św.: odpusty. Pomyślmy o zrobieniu porządku na cmentarzach.
  Na bocznym ołtarzu  są wyłożone kartki, na wypominki (będzie skrzynka na wypominki). Bardzo proszę oby na karteczkach zapisać numer domu ponieważ w listopadzie będziemy modlić się za zmarłych

poniedziałek od numeru 1 do 50
wtorek    od numeru 51 do 100
środa       od numeru 101 do 150
czwartek od numeru 151 do 200
piątek     od numeru 201 do 250
sobota     od numeru 251 do końca.

 1. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Leśniowski Tadeusz, Słysz Tadeusz, Gil Marian, Blok Marian, Maciaszek Łucja.