XXVIII Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                               13.10.2019 r.

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi Wstańcie, chodźmy! Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.
 2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy św.
 3. Dzisiaj wybieramy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu
 4. Jutro, 14 października, pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą w ramach nabożeństwa różańcowego.
 5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Józefa (Jana Dziedzica)
 6. W piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.
 7. W piątek spotkanie grupy duszpastersko liturgicznej.
 8. W sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom im Jana Wojciecha Balickiego do Przemyśla. Początek o 9.30 w Archikatedrze później ciąg dalszy w Seminarium.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 10. Zgodnie z ustaleniami z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli za tydzień ) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny  składamy na tacę lub na konto w banku. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 11. Podziękowania za zbiórkę płodów rolnych na fundację Wzrastanie w Jarosławiu.
 12. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Buczkowski Leszek, Lizoń Kazimierz, Lizoń Augustyn, Roman Mieczysław, Lizoń Mieczysław.