XVIII Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                    4.08.2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
  róże kobiet po Prymarii
  róże mężczyzn po Sumie.
 3. Dzisiaj festyn rodzinny Akcji Katolickiej w Laszkach pod hasłem Rodzina Bogiem Silna początek o godz. 14.00 – msza św. Potem na gminnym stadionie program artystyczny wystąpi min. Zespół Pieśni i Tańca OSTROWIACY. ( o 17.00 )
 4. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Gabrysi Dzimira z Jarosławia. Działa komitet społeczny pod hasłem „4 miliony złotych dla serca Gabrysi”
 5. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa.
 6. We wtorek modlitwy z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego a w środę nowenna do św. Józefa
 7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jadwigi (Zofii Siara)
 8. W piątek, 9 sierpnia święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w sobotę, 10 sierpnia święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. ( Odpust w Radymnie ) Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.
 9. Zbliża się czas Kalwarii. Chętni, którzy chcą się wybrać na odpust na Kalwarii Pacławskiej zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.
  Od tego roku będzie nowa kwatera na Kalwarii pod numerem domu 79. Jest to dom idąc od klasztoru kierujemy się w stronę kaplicy ukrzyżowania. Znakiem rozpoznawczym jest duży krzyż na podwórku. Noclegi będą przygotowane na strychu domu mieszkalnego, wyposażonego w materace. Na materacach będzie przygotowanych około 40 miejsc noclegowych. Jeżeli będzie nas więcej osób na noclegu trzeba będzie mieć ze sobą karimaty. Za nocleg płacimy u gospodarza posesji zaraz po przyjściu po 50 zł od osoby. Myjnia będzie ta sama co u poprzedniego gospodarza. Na miejscu będzie możliwość kupienia kawy, herbaty, kapucino w cenie 2 zł. A także wrzątku.
  Proszę o wcześniejsze zapisywanie się na pielgrzymkę, ponieważ związane jest to z przygotowaniem dla nas poczęstunku u Państwa Płociców w Pikulicach.
  Składanie bagaży w niedzielę od 17.00 do 19.00
  Wyjazd pociągiem z Ostrowa 12 sierpnia (poniedziałek) o godz. 49
  wtorek o 7.00 Msza św. później wyjście na dróżki
  środa wyjście na dróżki o 6.00
  Natomiast powrót z Przemyśla 15 sierpnia (czwartek) o godz. 15.20 po przybyciu do Ostrowa Msza św. około 16.00
  Prosimy o zgłoszenie się chętnej osoby na transport bagaży
 10. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00
 11. Ofiarodawcy z miesiąca maja … lista …
 12. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Usiądek Sławomir, Homa Józef, Czternastek Jan, Hołowacz Maciej, Droński Mieczysław