Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie                 9.06.2019 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu.
  2. Dzisiaj jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca Ostrowiacy. O 14.00 msza św. jubileuszowa.
  3. Zbiórka do puszek na pomoc powodzianom: W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich tygodniach oraz podniesieniem stanu wód, w wielu miejscach na Podkarpaciu i w kraju doszło do podtopień. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zachęca do solidarności z poszkodowanymi i udzielenia im niezbędnego wsparcia. Można to uczynić dołączając się do zbiórki do puszekniedzielę, 9 czerwca 2019 r.
  4. W poniedziałek, 10 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze Święte w naszym kościele o godz.. 11.00 i 18.00.
  5. Jutro spotkanie uczniów kl. VIII Szk. Pod. i III Gim. Jako kolejny etap przygotowania do sakramentu bierzmowania – rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Matki Bożej Fatimskiej (Lucyny Domszy)
  7. We środę spotkanie uczniów kl. VI w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania
  8. W czwartek po Mszy św. i nabożeństwie, spotkanie kandydatów na ministrantów.
  9. W tym tygodniu, w czwartek, 13 czerwiec, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.
  10. We czwartek o godz. 19.00 próba chóru.
  11. W piątek spotkanie grupy duszpastersko- liturgicznej.
  12. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
  13. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja będzie w dół Ostrowa i z powrotem do kościoła. Proszę pomyśleć o ołtarzach.
  14. Zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) składka remontowa. W kopertach lub na konto po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Pamiętajmy też o składce na koszenie cmentarza
  15. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem:
    – Oaza – Rekolekcje RAM  – Piesza Pielgrzymka w lipcu zachęcam do wzięcia udziału. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca.
  16. Przyjmujemy wpłaty na tygodnik Niedziela na III kwartał po 65 zł.
  17. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Molenda Zbigniew, Jasiewicz Witold. Baran Marian, Siara Paweł, Koralewicz Janusz,

Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.