Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie              16.06.2019 r.

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Stosownie do zaleceń Synodu Archidiecezji Przemyskiej w dzisiejszą niedzielę przypomina się treść przykazań kościelnych w aktualnym brzmieniu:
 2. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
 3. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
 4. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.
 5. Zachować nakazane posty, a w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach.
 6. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
 7. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 8. W dniu jutrzejszym będziemy w naszej wspólnocie gościć kapłanów wyświęconych w 1990 r, którzy będą świętować kolejną rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta msza św. o godz. 11.00 – zapraszam wszystkich chętnych na tę mszę św.
 9. We wtorek modlitwy bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
 10. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. We środę, 19 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Spowiedź dzieci na zakończenie roku codziennie przed Mszą świętą. Bardzo proszę rodziców, aby tego przypilnowali.
 11. We środę zapraszamy dzieci na godz. 17.00 do przećwiczenia sypania kwiatków w procesji Bożego Ciała i w Oktawie ( w tym roku inna metoda – każda dziewczynka ma swój koszyczek ) oraz spotkanie ministrantów – po Mszy św.
 12. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Bernadety (Janiny Dominik)
 13. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.
  Suma o godzinie 00, a po niej procesja do czterech ołtarzy.
  Trasa procesji w dół Ostrowa. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy i czynne włączenie się do procesji. Pomyśleć o wzięci obrazów. chorągwi, dziewczynki z kwiatkami chłopcy z dzwoneczkami
  I ołtarz – przy szkole – prosimy o przygotowanie ołtarza, członków Akcji Katolickiej
  II ołtarz – przy figurze Floriana – prosimy o przygotowanie ołtarza parafian od nr 170 do 200
  III ołtarz – koło Pana H. Barana i Pana B. Mołonia – prosimy o przygotowanie ołtarza mieszkańców tej ulicy (nazwijmy kolejowej)
  IV ołtarz – przy posesji Pana Henryka Kosińskiego – prosimy o przygotowanie ołtarza parafian od nr 130 do 150
  Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny.
  Po południu msza św. o godz. 17.00
 14. Zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) składka remontowa. W kopertach lub na konto po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Pamiętajmy też o składce na koszenie cmentarza
 15. Podziękowanie za 40. Lecie Zespołu Pieśni i Tańca OSTROWIACY za tydzień …
 16. Ogłoszenie Dyrektorki szkoły…
 17. W sobotę do sprzątania obejścia kościoła zapraszamy rodziców uczniów kl VIII Szk Pod. I III Gim. Zaczynamy o godz. 8.00
 18. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Korecki Mieczysław, Kaczmarczyk Paweł, Siara Grzegorz, Poliszak Katarzyna, Boryło Jerzy