Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie                                            2.06.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie.
  3. Dzisiaj decyzją Metropolity Przemyskiego, abp. Adama Szala, we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej, po głównej Mszy św., ma odbyć się procesja eucharystyczna. We wspólnej modlitwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, kapłani wraz z wiernymi niech proszą o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, wypraszają nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również wynagradzają za popełnione grzechy oraz zawierzają Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy.
  4. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów klasy VIII Szk. Pod. i III Gimnazjum
  5. Dzisiaj w Archidiecezji Przemyskiej święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia prezbiterów. W dniach Nowenny do Ducha Świętego módlmy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi.
  6. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godzinie 18.00.
  7. We wtorek zapraszamy na modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  8. We środę spotkanie grupy biblijno – liturgicznej
  9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 17.00. Spowiedź z okazji pierwszego piątku codziennie przed mszą św..
  10. W Czwartek spotkanie Akcji Katolickiej.
  11. W czwartek spotkanie uczniów kl. VIII Szk. Pod. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  12. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00
  13. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy o godz. 19.00.
  14. W przyszłą niedzielę będziemy świętować 40. lecie Zespołu Pieśni i Tańca OSTROWIACY. Msza św. Jubileuszowa o 14.00 ( nie będzie mszy św. o 16.00 )
  15. Przyjmujemy wpłaty na tygodnik Niedziela na III kwartał po 65 zł.
  16. Zbiórka do puszek na pomoc powodzianom: W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich tygodniach oraz podniesieniem stanu wód, w wielu miejscach na Podkarpaciu i w kraju doszło do podtopień. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zachęca do solidarności z poszkodowanymi i udzielenia im niezbędnego wsparcia. Można to uczynić dołączając się do zbiórki do puszek, która będzie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w niedzielę, 9 czerwca 2019 r.
  17. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Cioch Fryderyka, Sidor Maria, Gilarski Wincenty, Grabski Józef, Blok Jan.