XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                                 1.09. 2024 r.

1. Dziś XXII niedziela w ciągu roku – I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 9.00 Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą: a więc dzieci, młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także innych pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego
  4. We wtorek w naszej parafii będzie Uroczystość Peregrynacji Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17:45 zgromadzimy się przed kościołem i w obecności księdza biskupa przywitamy Obraz. Po wprowadzeniu Obrazu do kościoła będzie uroczysta Msza święta i możliwość adoracji do godz. 22:00. O godz. 22:00 będzie Msza święta w intencji powołań a po niej całonocna adoracja (porządek adoracji wywieszony w gablotce). W środę o godz. 9.00 Msza św. dla sosób starszych i chorych a po niej ciąg dalszy adoracji do godz. 16.30. Pożegnanie Obrazu będzie na Mszy świętej o godz. 16:30. Podczas peregrynacji Radio „FARA” będzie rozprowadzać dewocjonalia związanie z kultem Serca Pana Jezusa i bł. Rodziną Ulmów
    Bardzo prosimy o przystrojenie domów i posesji !!
  5. We środę przed Mszą św. o godz. 16.30 do odmawiania różańca prosimy różę MB Niepokalanie Poczętej –  Renata Koralewicz.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. W czwartek Msza Święta wotywna o powołania o godz. 18.00
  8. W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie Akcji Katolickiej – zapraszamy wszystkich członków i sympatyków
  9. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  10. W piątek wyjazd z posługą sakramentalną do chorych o godz. 8.30
  11. W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.
  12. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci.
  13. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
  14. W związku z tym że za tydzień w Chłopicach są Dożynki Powiatowe, pielgrzymka do Chłopic będzie za dwa tygodnie – Szczegóły za tydzień.
  15. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Czerwiński Stanisław, Wiszyński Mieczysław, Stopa Andrzej, Suchy Jan, Grabski Janusz