XX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                  18.08.2024 r.

1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym.
  2. Dzisiaj w Ostrowie Dożynki Sołeckie. Na dożynki zaprasza Pan Sołtys z Radą Sołecką; OSP w Ostrowie; KGW w Ostrowie; Zespół Pieśni i Tańca OSTROWIACY
    O godz. 14.00 w naszej świątyni Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i zbiory!
    Po Mszy św. przemarsz korowodu dożynkowego na pla za szkołą
    Przywitanie gości
    Występ Zespołu Pieśni i Tańca Ostrowiacy
    Przewidziane są też różne atrakcje.
    Prosimy o włączenie się w przygotowanie Uroczystości
  3. We wtorek zapraszamy na modlitw Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie członków Rady Duszpasterskiej związane z przygotowaniem do peregrynacji obrazu NSPJ
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Faustyny –  Urszula Słysz
  6. We czwartek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).
  7. W piątek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  8. Za tydzień w Budzyniu Dożynki Gminne. Na dożynki zaprasza Urząd Gminy z Panem Wójtem
    Po Mszy św. przemarsz korowodu dożynkowego na plac uroczystości
    Przywitanie gości; – Prezentacja wieńców
    Występ Zespołu Pieśni i Tańca Ostrowiacy; – Występ orkiestry dętej z Sośnicy
    Przewidziane są też różne atrakcje.
  9. W tym tygodniu zbiórka płodów rolnych (pszenica)na Seminarium Duchowne w Przemyślu – zboże proszę dostarczyć na plebanię (do stodoły)
  10. Podziękowanie za Kalwarię! Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Pielgrzymki na Wielki Odpust Kalwaryjski. Podziękowania dla Przewodnika – Anity Gilarskiej; – Ojca Kazimierza Szymczychy, Ks. Rafała – Wikariusza, druha Andrzeja za transport bagaży, porządkowym,, muzycznym, wszystkim wspierającym i pielgrzymującym do Pani Kalwaryjskiej. Członkom OSP za interwencję na kwaterze – pozbycia się nieproszonych gości (szerszeni)
  11. Składy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na Radio Maryja. Przekazano kwotę 460 zł.
  12. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) składka remontowa. W kopertach składamy ofiarę na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
  13. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Buk Paweł, Trelka Jan,. Pasaj Aneta, Trelka Augustyn, Trelka Wiesław. Czyż Krzysztof