Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie                                                      21.05.2023 r.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
  2. Dzisiaj Nabożeństwo majowe po Sumie.
  3. Dzisiaj w Archidiecezji Przemyskiej święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. W dniach Nowenny do Ducha Świętego módlmy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi.
  4. We wtorek zapraszamy na modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Józefa –  Jan Dziedzic
  6. We środę po Mszy św. i Nabożeństwie spotkanie Lektorów i Ministrantów
  7. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
  8. W dniu 29 maja będziemy przeżywać w naszym kościele Wylanie Ducha Św. Duch Święty zstąpi na młodych naszej parafii i parafii Łowce. Uroczystość zostanie poprzedzona Triduum, które rozpoczniemy w piątek.
    Uroczysta Msza św.: o godz. 8.30 pod przewodnictwem ks. Bpa Stanisława Jamrozka.
    Ciąg dalszy uroczystości w Szkole …
  9. Zmarł Ojciec Kazimierz Sebastianka – Pogrzeb odbędzie się we Wrocławiu w najbliższy piątek o godz. 11.00. Jest organizowany wyjazd autokarem na ten pogrzeb. Chętnych prosimy aby do wtorku zgłosić się w zakrystii!
  10. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  11. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Prosimy rodziców uczniów kl VIII, którzy mają przyjąć sakrament bierzmowania