XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                                     26.07.2020 r.

1. Dzisiaj z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Przy okazji będą zbierane ofiary do puszek na środki lokomocji dla misjonarzy
  2. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Małgorzaty (Halina Kosińska).
  3. W sobotę rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu zapraszamy na różaniec Fatimski.
  5. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie
  6. W niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. (W naszej parafii przeżywany w święto św. Stanisława Kostki).
  7. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III Szkoły Podstawowej w sprawie I Komunii św.
  8. W dniach od 20.08 do 23.08 jest organizowana PIELGRZYMKA z Ostrowa na WARMIĘ I MAZURY. W programie: Gietrzwałd, Święta Lipka, Augustów, Studzieniczna, Sokółka i Kodeń. koszt: 700 zł od osoby. Zapisy w zakrystii …
  9. Zbliża się czas Wielkiego odpustu na Kalwarii. Na razie nie są znane bliższe szczegóły jak mają wyglądać te uroczystości. Będziemy o nich informować w miarę zbliżania się święta
  10. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Jakubik Halina, Gilarski Leon, Winiarz Stanisław, Guzik Tomasz, Czternastek Kazimierz.