XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                 8. 09. 2024 r.

1. Dzisiaj (8 września) w lituri wypada święto Narodzenia NMP (jednak niedziela posiada wyższą rangę!) – modlitwa dziękczynna za zbiory i modlitwa o Boże błogosław. dla pracy rolnika – poświęcenie ziarna pod zasiew.
  2. Dzisiaj w Markowej pierwsza rocznica beatyfikacji rodziny Ulmów !! – można śledzić na radio FARA
  3. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. W środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Avila –  Zofia Poliszak
  5. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa.
  6. Za tydzień XXV Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszyła o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00 a o 13.00.. będzie Droga krzyżowa. Powrót własnym środkiem transportu lub busem.
  7. Także za tydzień, 15 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. Składka na tacę będzie przeznaczona na diecezjalne radio „Fara”.
  8. We środę (18 września) w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze św. o godz.11.00 i 18.00. Suma odpustowa o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nasze uroczystości.
  9. Uroczystość odpustowa poprzedza Triduum niedziela, poniedziałek, wtorek. O godz. 18.00. Msza św. i Nabożeństwo – zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież – w szczególności uczniowie klas VI; VII; VIII
  10. Za tydzień trzecią niedzielę miesiąca – składka remontowa. W kopertach składamy ofiarę na tacę lub wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  11. Podziękowanie za Uroczystość Peregrynacji obrazu NSPJ. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie tej Uroczystości: Grupom parafialnym: Caritas; Biblijno-Liturgocznej; Radzie duszpasterskiej; lektorom i ministrantom; scholii, Panom organiście i kościelnemu. Oczywiście druhom z OSP za profesjonalną postawę. Wszystkim parafianom za dekorację domów i ulic a przede wszystkim za fizyczne i duchowe włączenie się w przeżycie pięknej Uroczystości!!
    Natomiast 18 września rozpocznie się w naszej parafii tzw Mała peregrynacja – obraz który widzimy będzie nawiedzał nasze domy – jeden pójdzie od góry a drugi od dołu parafii.
  12. Postanowienie po Peregrynacji: Widzialnym znakiem będzie punktualne rozpoczynanie Mszy św. Wiąże się to z opuszczeniem konfesjonału 5 minut przed Mszą św. niezależnie od tego jaka jest kolejka. Dlatego prosimy o wcześniejsze przychodzenie do spowiedzi wcześniej a nie 5 minut przed Mszą (szczególne w I piątek) jak to się często niestety zdarza!
    Do tematu spowiedzi będziemy jeszcze wracać
  13. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać: 11.09 (środa) od godziny 9.00 do 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie. Serdecznie zapraszam.
  14. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 130 zł.
  15. Sprzątanie kościoła: w tym tygodniu prosimy parafian: Szymczycha Krzysztof, Jędrzejko Kazimierz, Sebastianka Julian, Kozioł Jan, Siwoń Stanisław, Szymczycha Stanisław