XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                   11.08.2024 r.

1. Dziś dziewiętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.
  2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP. Zachęcamy do pielgrzymowania na Kalwarię Pacławską.
    Proszę o wcześniejsze zapisywanie się na pielgrzymkę, ponieważ związane jest to min. z przygotowaniem dla nas poczęstunku u Państwa Płociców w Pikulicach – koszt noclegu na Kalwarii to 30 zł za noc (90 zł za całość).
    Dzisiaj (11.08) na parkingu przy kościele składanie bagaży od 18.00 do 19.30
    Wyjazd pociągiem z Ostrowa 12 sierpnia (poniedziałek) o godz. 40
    13.08 – wtorek o 7.00 Msza św. później wyjście na dróżki
    14.08 – środa wyjście na dróżki o 6.00
    Natomiast 15 sierpnia (czwartek) Ostrów Msza św. około 16.00
  3. We wtorek zapraszamy na modlitw Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. W środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Joanny Beretta-Molla – Halina Niebylska
  5. We czwartek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz.. 8.00; 11.00 oraz o 16.00 – po przybyciu pielgrzymów z Kalwarii.
  6. W polskiej tradycji ta uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
  7. We czwartek przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  8. Za tydzień w Ostrowie Dożynki Sołeckie. Na dożynki zaprasza Pan Sołtys z Radą Sołecką; OSP w Ostrowie; KGW w Ostrowie; Zespół Pieśni i Tańca OSTROWIACY
    O godz. 14.00 w naszej świątyni Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i zbiory!
    Po Mszy św. przemarsz korowodu dożynkowego na pla za szkołą
    Przywitanie gości
    Występ Zespołu Pieśni i Tańca Ostrowiacy
    Przewidziane są też różne atrakcje.
    Prosimy o włączenie się w przygotowanie Uroczystości
  9. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) składka remontowa. W kopertach ofiarę składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
  10. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Trelka Tomasz, Kotyla Kazimierz, Bobyk Marek, Trelka Janusz. Blok Daniel, Kędzierski Jan,