XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                           28.07.2024 r.

1. Dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka
  2. Dzisiaj ognisko parafialne! Zapraszamy na godzinę 17.00 do ogrodu biblijnego przy plebani.
  3. W poniedziałek (29.07) w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym będzie mieć miejsce Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 18:15, a po niej modlitwa różańcowa.
  4. We wtorek zapraszamy na modlitwę z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. W środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Lisieux –  Aneta Pasaj
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.
  8. W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. ( W naszej parafii przeżywany w święto św. Stanisława Kostki)
  9. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30
  10. Msza Święta wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i całonocna adoracja Najśw. Sakramentu.
  11. Spowiedź święta codziennie przed mszą św..
  12. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  13. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec Fatimski po mszy św. o godz. 18.00
  14. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie.
  15. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak wszak zbliża się czas Wielkiego odpustu na Kalwarii. Chętni, którzy chcą się wybrać na odpust na ten odpust prosimy, aby zgłosili się w zakrystii.
  16. Trwają żniwa. Pomyślmy o zbiórce zboża na Seminarium Duchowne w Przemyślu – zostawiając np. jeden worek pszenicy na ten cel a w drugiej połowie sierpnia była by zbiórka.
    Konrad Szymczycha Stanisława i Marii – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Sandra Karolina Skorupska c. Stanisława i Anety – panna – zamieszkała w Pełkiniach parafia Pełkinie-Wygarki. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  18. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Pasaj Jan, Pasaj Krzysztof, Niemiec Franciszek, Blok Marian, Pasaj Marek