II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                28.02.2021 r.

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
  2. Dzisiaj o 00 pogrzeb śp. Józefa Hołowacza – msza św. w kościele potem pochówek na miejscowym cmentarzu
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Królowej Polski (Janina Sucha)
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną za miesiąc
  8. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej codziennie przed mszą świętą.
  9. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.
  10. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
  11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  12. Zapraszamy do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 00 i 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu. Rekolekcje wielkopostne będą w V Niedzielę Wielkiego Postu
  13. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Szymczycha Krzysztof, Kasprzak Mieczysław, Brzozowski Grzegorz, Kuś Elżbieta, Bernal Dariusz, Wojtowicz Krystyna, Kasprzak Henryk, Sebastianka Witold.