I Niedziela Wielkiego Postu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                  21.01.2021 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.
  2. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  3. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Cecylii (Jolanta Trelka)
  4. Zapraszamy do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.7 .00 i 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  5. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa na dach. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  6. Lista ofiarodawców z miesiąca października …
  7. Za tydzień w Kościele powszechnym będziemy przeżywać niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
  8. Ogłoszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie: DRODZY RODZICE: Serdecznie zapraszam do zapisywania dzieci w wieku od 3 do 6 lat do Oddziału Przedszkolnego oraz  dzieci 7-letnie do Klasy Pierwszej w naszej szkole. Karty zgłoszenia można odebrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony: www.sp-ostrow.edupage.org Termin składania wypełnionych kart do 19 marca 2021 r. Z poważaniem Anna Michalska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie
  9. Podziękowania dla Pana Sylwka Bloka za wczorajsze odśnieżanie przy kościele.
  10. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Maciaszek Marek, Tymoczko Józef, Sebastianka Marek, Szymczycha Józef, Storek Jan, Małysz Bogdan.