IV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                                   31.01.2021 r.

1. We wtorek w liturgii będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.30 i 17.00. W tym dniu dzieci kl. III na Mszy o godz. 17. otrzymają książeczki i oczywiście przyjdą do kościoła ze świecami. (Dziecko z rodzicami siada razem w ławce – prosimy zostawić 7 pierwszych ławek po obu stronach). Składka ze Święta na Zakony Kontemplacyjne.
  2. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Bernadety Soubirous (Janina Dominik)
  5. We środę z okazji wspomnienia św. Błażeja błogosławieństwo owoców.
  6. We środę na godz. 18.00 zapraszamy do rozbierania choinek i szopki: Zespół Caritas, Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Duszpasterską, grupę biblijno – liturgicznej Akcję Katolicką i Lektorów oraz chętnych.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  8. W czwartek Msza św. wotywna o Najświętszym Sakramencie o godz. 17.00 i modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  9. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą św.
  10. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00
  11. W pierwszy piątek Msza św. wotywna o NSPJ o godz. 17.00
  12. W piątek z racji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy będzie błogosławieństwo soli
    W ludowych przysłowiach: Gdzie święta Agata,  bezpieczna tam chata
    czy też: Sól świętej Agaty, strzeże od ognia chaty.
  13. W sobotę Msza św. wotywna ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00
  14. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych :
    Róże kobiet po Prymarii
    Róże mężczyzn po Sumie.
  15. Podziękowania za odśnieżenie parkingi i placu przy plebani
  16. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Grabski Janusz, Szymczycha Krzysztof, Jędrzejko Kazimierz, Sebastianka Julian, Kozioł Jan.