Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie                                   10.01.2021 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Wyruszamy z Bożym błogosławieństwem
  2. Dzisiaj po każdej mszy świętej specjalne nabożeństwo podczas którego będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Całość zakończy obrzęd błogosławieństwa wody oraz pokropienie nią zebranych. Poświęconą wodę zabieramy do swoich domów, aby pokropić nasze mieszkania. Niech to będzie uroczysty dzień z przygotowanym ołtarzykiem, modlitwą (stosowne modlitwy są wyłożone na stoliku lub można je ściągnąć z naszej strony parafialnej), śpiewaniem kolęd i uroczystym posiłkiem.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę św. Maksymiliana Kolbe (Marian Storek)
  5. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw składka remontowa. W kopertach ofiarę składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  6. Podsumowanie finansowe na koniec 2020 r z inwestycji przy kościele
    Na koniec 2019 w kasie inwestycyjnej było 363 450.00 zł.
    W 2020 r. parafianie złożyli 152 620.00 zł.
    Razem przychody pochodzące ze składek parafian na koniec 2020 r. to 516 070.00 zł.
    Wydatki: dach i elewacja wieży i tzw. fajer mury kosztowały 634 355.07
    dostawa i montaż okien i drzwi: 63 960.94
    inne koszty takie jak krzyże, zwyżka, przeróbka ogrzewania: 28 500.00
    razem poniesione wydatki to 726 816.01
    w związku z tym została zaciągnięta nieoprocentowana pożyczka w Kurii,
    w wysokości 300 tyś zł, którą trzeba spłacić w ciągi 5 lat
    w najbliższym czasie jest do zapłacenia faktura dla wykonawcy za modernizację frontu kościoła w wysokości: 86 877.00 a na koniec czerwca będzie do zapłaty faktura na roboty dodatkowe, które już częściowo zostały wykonane, są to między innymi tzw. żyletki, elewacja południowa i inne drobniejsze prace w wysokości: 159 tyś
    czyli razem z pożyczką do spłacenia brakuje nam ponad 450 tyś zł
    mozaika: ma kosztować: 55 tyś na dzień dzisiejszy mamy złożone: 49 250.00 zł
    mozaika zostanie zamontowana na wiosnę tego roku.
    czyli razem w minionym roku parafianie złożyli ponad 200 tyś zł.
    Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Niech Pan Bóg obdarza Swoim błogosławieństwem a Matka Najświętsza wyprasza potrzebne łaski.
    Jeżeli ktoś by chciał zapoznać się ze szczegółową dokumentacją inwestycji to jest do wglądu na plebanii

7. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali … W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Zbigniew. Ciubra Jan, Chamuła Jan, Chamuła Paweł, Kotyla Zbigniewa,