II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                3.01.2021 r.

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
  róże kobiet po Prymarii;
  róże mężczyzn po Sumie.
 2. Spotkanie grupy biblijno – liturgicznej w poniedziałek po Mszy św. o godz. 00
 3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
 4. We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Zgodnie z dawnym zwyczajem w tym dniu pobłogosławimy kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
 5. W Uroczystość Trzech Króli zapaszmy wszystkich chętnych na czuwanie przy żłóbku oraz wspólne kolędowanie na godz. 17.00 do naszego kościoła parafialnego.
 6. We środę (przed sumą) do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jana Pawła ll (Mieczysław Szymczycha)
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek o godz. 17.00.
 8. Spotkanie ministrantów i lektorów we czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00.
 9. Codziennie po mszy św, o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu
 10. Za tydzień święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
 11. Kolęda w tym roku inna niż przez lata. Tym razem to nie ksiądz wyrusza do wiernych, ale wierni do świątyni. Za tydzień na wszystkich mszach świętych będzie specjalny obrzęd błogosławieństwa – prosimy aby za tydzień na mszę św. przynieść wodę do poświęcenia. – Po każdej będzie specjalne nabożeństwo podczas którego będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Całość zakończy obrzęd błogosławieństwa wody oraz pokropienie nią zebranych. Poświęconą wodę zabieramy do swoich domów, aby pokropić nasze mieszkania.
 12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali. W tym tygodniu prosimy parafian: Trelka Augustyn, Trelka Wiesław. Czyż Krzysztof, Kubaka Henryk, Hołowacz Bogusława, Wiech Józef,