Święto Świętej Rodziny

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie; Święto Świętej Rodziny:                   27.12.2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
 2. Jutro święto św. Młodzianków, męczenników
 3. We czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 16.00, podczas którego będziemy dziękować Panu Bogu za dar czasu i upraszać łaski na dni nowego roku.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W piątek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00; 9.30 11.00 i 16.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
 6. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca.
 7. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na sobotnią Mszę Świętą o godz. 17.00.
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych:
  Róże kobiet po Prymarii
  Róże mężczyzn po Sumie.
 9. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej natomiast za dwa tygodnie będzie specjalne nabożeństwo z ogólnym błogosławieństwem i poświęceniem wody (szczegóły za tydzień)
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, (prosimy o wzięcie gazet które leżą na stoliku)
 11. Serdecznie podziękowania za przygotowanie kościoła na święta dla Zespołu Caritas (za inwencję twórczą), Koła Gospodyń Wiejskich (za piękne haftowane bańki), Rady Duszpasterską, grupie biblijno – liturgicznej Akcji Katolicką i wszystkim chętnym!
 12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Daniel, Kędzierski Jan, Buk Paweł, Trelka Jan, Czech Kazimierz. Pasaj Aneta