XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                         13.09.2020 r.

1. Dzisiaj XXIV niedziela w ciągu roku – XXI Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszyła o godz. 7.30. Po dotarciu do Chłopic około godz. 11.00 Droga krzyżowa. Msza w Chłopicach o 12.30. Powrót własnym środkiem transportu lub busem.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podczas Eucharystii każdego dnia będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
  3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.
  4. W dniu jutrzejszym o godz. 15.00 pogrzeb śp. Zofii Sromickiej (na nowym cmentarzu w Radymnie)
  5. We wtorek – 15 września – przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
  6. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy róże Św. Faustyny (Urszula Słysz)
  8. W piątek (18.09) w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze św. o godz. 30 i 18.00. Suma odpustowa o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich parafian na nasze uroczystości. Po Sumie nie będzie tradycyjnej procesji.
  9. Uroczystość odpustowa poprzedza Triduum wtorek, środa, czwartek. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego, Sakramentu do godz. 18.00 a o 18.00 Msza św. – zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież od kl. III Szkoły Podstawowej do kl. I Ponadpodstawowej
  10. Przypominam o przedłużeniu prenumeraty za tygodnik Niedziela na IV kwartał po 78 zł.
  11. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca składka remontowa po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny, składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
    Zachęcamy (jeżeli ktoś może) do złożenia ofiary na kilka a nawet kilkanaście miesięcy>
    Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary – lista  ofiarodawców z czerwca.
  12. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl I Szkoły Ponadpodstawowej
  13. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać:09 (Poniedziałek) od godziny 9.00 do 16.00 w Domu Kultury w Ostrowie. Można również dokonać wpłaty u sołtysa w domu we wtorek 15.09 od godziny 12.00 Serdecznie zapraszam, Sołtys Paweł Siara
    Łukasz Paweł Kocjan Tomasza i Stanisławy – kawaler – zam. w Busku Zdroju par. św. Brata Alberta
    i Beata Buk
    c. Henryka i Haliny – panna – zam. w Ostrowie par. tutejsza. Zapowiedź II
    Łukasz Bobyk
    s. Marka i Małgorzaty – kawaler – zam. w Ostrowie par. tutejsza
    i Ewelina Pruchnicka c. Jacka i Iwony – panna – zam. w Jarosławiu par. Trójcy Przenajświętszej. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  15. Sprzątanie kościoła: w tym tygodniu (we czwartek) prosimy parafian: Storek Tomasz, Szczepanik Piotr, Kosińska Stanisława, Siara Franciszek, Janusz Mariusz, Gałęza Janusz, Wojtowicz Bogdan, Suchy Jan, Różanowski Leszek, Sota Krzysztof.