XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                          23.08.2020 r.

1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
  2. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  3. W środę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze Święte o godz. 00; 11.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Lisieux (Anety Pasaj)
  5. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.
  6. Za tydzień w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Msze św. o godz. 8.00;9.30; 11.00 i 16.00. Uroczysta msza św. o godz. 11.00. Prosi się parafian nie związanych z Uroczystością o skorzystanie z innej mszy św. Spowiedź przed I Komunią w sobotę o godz. 10.00
  7. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić: Marcin Piotr Molenda – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza i Katarzyna Nędza – panna – zamieszkała w Stobiernej parafia Stobierna. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami winien powiadomić Urząd Parafialny.
  1. Jutro na godz. 00 zapraszamy chętnych do zrobienia porządku wokół kościoła. Można przynieść grabki
  2. Lista ofiarodawców z miesiąca maja …
  3. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Madycki Marek, Niebylski Robert, Łubiński Witold, Maciaszek Paweł, Storek Piotr