Niedziela Palmowa

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                                  5.04.2020 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Błogosławieństwo palm na Mszach Świętych.
  2. W dniu dzisiejszym msze św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 15.00 i 16.30
    Pierwszeństwo mają osoby które zamówiły intencję mszalną.
    Gorzkie Żale w domu, możemy skorzystać z transmisji radia FARA o 17.00
  1. W tygodniu do środy msze św. o godz. 8.00 i 18.00
  2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi aby zawsze pragnęli bliskości z Chrystusem i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
  3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne.
  4. Zgodnie z postanowieniem Stolicy Apostolskiej, kapłani mają możliwość celebracji Triduum Paschalnego wyłącznie w kościele parafialnym lub w innym odpowiednim miejscu, ale bez udziału wiernych.
  5. W Wielki Czwartek Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.
  6. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia.
    Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.
    Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18.00.
    Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.
  1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
  2. Wielką Sobotę nie organizujemy tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Proszę wiernych, aby w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo stołu (formuła dostępna w zakładce aktualności).
  3. Abp Adam Szal: Możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem przepisów dotyczących liczby uczestników, tak jak podczas Mszy świętej, może trwać do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej, kiedy to należy ją zakończyć i nie wznawiać po zakończeniu liturgii. Przy Grobie Pańskim nie pełnią warty strażacy ani inne służby.
  4. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgię Wigilii Paschalnej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19.00.
  5. Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00
    Kwestię ilości osób mogących brać udział w Eucharystiach sprawowanych w Niedzielę Zmar­twychwstania, rozstrzygną rozwiązania państwowe, które będę w tym dniu obowiązywać.
  6. Podziękowanie za sprzątanie kościoła