Ogłoszenia duszpasterskie                                           29.03.2020 r.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
  2. W dniu dzisiejszym msze św. o godz. 00; 9.30; 11.00; 15.00 i 16.30
    Pierwszeństwo mają osoby które zamówiły intencję mszalną.
    Gorzkie Żale w domu, możemy skorzystać z transmisji radia FARA o 17.00
  1. W tygodniu msze św. o godz. 8.00 i 18.00
  2. Codziennie po mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  4. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.
  6. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin kapłana u chorych z posługą sakramentalną. Słowa ks. Abpa Adama Szala. Posługę sakramentalną wobec osób chorych i w podeszłym wieku ograniczam do wypadków niebezpieczeństwa śmierci. Ich samych proszę, by przyjmowali Komunię świętą duchową, a swoje choroby, cierpienia i modlitwy ofiarowali w intencji personelu medycznego i służb państwowych.
  7. Droga krzyżowa w piątki o godz. 00 i 18.00
  8. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  9. Nie rezygnujemy ze spowiedzi sakramentalnej. Jest ona możliwa w kościołach, kaplicach i innych stosownych miejscach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. W naszym kościele będzie można skorzystać z sakramentu pokuty:
    poniedziałek od 16.00 do 18.00 od nr 1 do 50
    wtorek od 16.00 do 18.00 od nr 51 do 100
    środa od 16.00 do 18.00 od nr 101 do 150
    czwartek od 16.00 do 18.00 od nr 151 do 200
    piątek od 16.00 do 18.00 od nr 201 do 250
    sobota od 16.00 do 18.00 od nr 251 do końca
  1. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie w tym trudnym czasie.
  2. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  3. Za tydzień msze św. o godz. 00; 9.30; 11.00; 15.00 i 16.30
  4. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Krzysztof Stanisław Skarbowski Zbigniewa i Elżbiety – kawaler – zamieszkały w Przemyślu parafia Miłosierdzia Bożego
    i Agnieszka Czyż c. Jana i Haliny – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  5. Uroczystości I Komunii Świętej: W duchu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i ich rodzin, odwołuję wszystkie uroczystości zwią­zane z I Komunią świętą, bez względu na ilość dzieci mających do niej przystąpić w poszczególnych parafiach. Nowe terminy zostaną ustalone we wspólnotach parafialnych, we współpracy z rodzicami dzieci pierwszo­komunijnych, a same uroczystości będą mogły odbyć się dopiero po wznowieniu nauki w szkołach. Rodziców proszę, aby wykorzystali ten czas na lepsze przygo­towanie religijne dzieci do czekających je uroczystości.
  6. Więcej informacji w Zarządzeniu ks. Abpa Adama Szala z 25 marca – zarządzenie znajduję się na stronie parafialnej w zakładce Aktualności Lu na stronie diecezjalnej.