IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                                  22.03.2020 r.

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu.. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. W dniu dzisiejszym msze św. o godz. 00; 9.30; 11.00; 15.00 i 16.30
    Gorzkie Żale w domu, możemy skorzystać z transmisji radia FARA o 17.00
  1. W tygodniu msze św. o godz. 8.00 i 17.00
  2. Codziennie po mszy św. o godz. 17.00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. W najbliższą środę, 25 marca Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.
  5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Informacja znajduje się na stronach internetowych.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Rity – ( Bogusławy Lotycz ) – w czasie adoracji
  7. W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem osoby doskonale żałującej za grzechy.
  8. Droga krzyżowa w piątki o godz. 00 i 17.00
  9. Za tydzień msze św. o godz. 00; 9.30; 11.00; 15.00 i 16.30
  10. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Krzysztof Stanisław Skarbowski Zbigniewa i Elżbiety – kawaler – zamieszkały w Przemyślu parafia Miłosierdzia Bożego
    i Agnieszka Czyż c. Jana i Haliny – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  11. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: : Sawuła Ewa, Madycki Jan, Pasaj Mieczysław; Suchy Marek; Hołowacz Józef.
  12. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego.