II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                8.03.2020 r.

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
  2. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We wtorek początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa
  5. We wtorek spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 na plebani. Zapraszamy wszystkich członków
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Lisieux – ( Anety Pasaj )
  7. We środę spotkanie formacyjne uczniów kl. VII
  8. We czwartek w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Także we czwartek zbiórka ministrantów
  10. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.
  11. Zapraszamy do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  12. W dniu wczorajszym odbyło się robocze spotkanie Rady Duszpasterskiej z potencjalnym wykonawcą remontu kościoła. Ustalono, że prace rozpoczną się po Świętach Wielkanocnych.
  13. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa na dach. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  14. OGŁOSZENIE Pana Sołtysa. Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać: 12 marca (w Czwartek) od godziny 9.00 do 15.00 w Świetlicy wiejskiej w Ostrowie. Można również dokonać wpłaty u Sołtysa w domu od: wtorku 10 marca do piątku 13 marca. Dzięki wpłatom w ubiegłym roku, oraz otrzymanej prowizji, dokonano zakupu maszyny do robienia waty cukrowej, która cieszyła dzieci i młodzież na uroczystościach Dnia Dziecka oraz na Dożynkach. Dzięki Państwa zaangażowaniu także w tym roku wspomożemy organizację Dnia Dziecka i Dnia Rodziny. Serdecznie zapraszam do dokonywania wpłat. Korzystając ze sposobności, że dziś piękne święto: mamy „Dzień Kobiet”, życzę Wam drogie Panie Dużo zdrowia i radości, Szczęścia w życiu i miłości, Moc najpiękniejszych wrażeń i spełnienia wszystkich marzeń. Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
  15. Pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Na dzień dzisiejszy zapisało się … osób.
  16. W czerwcu będziemy przeżywać beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Chętni którzy chcą się wybrać na tę Uroczystość prosimy o zgłoszenie się do Zakrystii
  17. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Siara Józef, Kokoszka Robert, Ratuszniak Wiesław, Mołoń Waldemar, Perczyk Andrzej