I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                         1.03. 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu – Zakończenie rekolekcji św.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy kleryka z WSD w Przemyślu.
  4. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  5. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  6. We wtorek spotkanie Sprawozdawczo wyborcze Towarzystwa Zespołu Pieśni i Tańca OSTROWIACY. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Anny – (Marii Sidor )
  8. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa.
  9. We środę spotkanie formacyjne uczniów kl. VIII
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  11. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  12. We czwartek w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.
  13. We czwartek po mszy św. i adoracji spotkanie Akcji Katolickiej.
  14. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00
  15. W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 odprawiamy Drogę krzyżową,
  16. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej codziennie przed mszą św
  17. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.
  18. W piątek spotkanie grupy biblijno-liturgicznej
  19. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
  20. W sobotę po mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej – obecność obowiązkowa !!
  21. W niedziele o godz. 15.00 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  22. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w bieżącym roku odbędzie się w Błażowej w dniach 3-5 kwietnia. Uczestniczyć w nim mogą osoby, które ukończyły 15 lat. Zapisy trwać będą do 5 marca. Jako zapisana będzie uważana osoba, która w wyznaczonym terminie zwróci wypełnioną Kartę Uczestnika i wpłaci 60 zł na cele organizacyjne i transport. Chętnych prosimy o odebranie w zakrystii Karty Uczestnika.
  23. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Hołowacz Aneta, Krowiak Wiesław, Kędziera Maria, Joniec Łukasz, Sebastianka Witold Kiełt Wiesław, Balicka Justyna, Storek Franciszek, Senio Wiesław