IV Niedziela Zwykła – Ofiarowanie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie                                                           2.02.2020 r.

1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
    Dzieci kl. III na Mszy o godz. 11. otrzymają książeczki i oczywiście przyjdą do kościoła ze świecami.
  1. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych :
    Róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
    Róże mężczyzn po Sumie.
  3. Jutro z okazji wspomnienia św. Błażeja błogosławieństwo owoców.
  4. Jutro po mszy św. zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej, Zespołu Caritas, Akcję Katolicką oraz chętnych do rozbierania choinek i szopki.
  5. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Niepokalanie Poczętej (Katarzyny Homa)
  7. We środę z racji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy będzie błogosławieństwo soli w ludowych przysłowiach:
    Gdzie święta Agata,                   czy też: Sól świętej Agaty,
    Bezpieczna tam chata.                           Strzeże od ognia chaty.
  8. Zbiórka ministrantów i lektorów we środę po mszy św. – oczywiście rozpoczynamy mszą św.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  10. We czwartek po mszy św, adoracja Najśw. Sakramentu
  11. Spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek, rozpoczynamy mszą św.
  12. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą św.
  13. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00
  14. Przypominamy o zapisach na Pielgrzymkę do Medjugorie!
  15. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Szymczycha Stanisław, Gołębiowski Zbigniew, Usiądek Jarosław, Wojciechowski Stanisław, Kosiński Paweł.
  16. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.