Uroczystość Narodzenie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie               25.12 2019 r.

1. Drodzy siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas.
    Na początku adwentu ogłaszałem żeby dzieci zbierały dobre uczynki i zaznaczały je siankiem. Bardzo proszę, aby to sianko przynieść w Boże Narodzenie i podczas Mszy świętej dzieci położą je do żłóbka.
  1. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 00 i 11.00.
  2. W piątek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz. 00 tradycyjnie pobłogosławimy wino.
  3. W sobotę, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Msza Święta o godz. 00.
  4. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach.
    Porządek tegorocznych odwiedzin:
    sobota – godz. 9.00 od „Czwórki” do numeru ok. 240
    Prosimy przygotować : krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo święte.
  5. Chcielibyśmy, aby Boże Narodzenie trwało dłużej niż tych kilka świątecznych dni. Jak to zrobić? Spoglądanie na szopkę i śpiewanie kolęd przez cały rok tego nie sprawi.

ORĘDZIE Z GROTY BETLEJEMSKIEJ {Lambert Noben}

Narodziłem się NAGI, – mówi Bóg,

abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.

Narodziłem się UBOGI, abyś ty

mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.

Narodziłem się W STAJNI, abyś ty

nauczył się uświęcać każde miejsce.

Narodziłem się BEZSILNY, abyś ty

nigdy się mnie nie lękał.

Narodziłem się Z MIŁOŚCI, abyś ty

nigdy nie zwątpił w moją miłość.

Narodziłem się W NOCY, abyś ty  uwierzył,

iż mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością.

Narodziłem się W LUDZKIEJ POSTACI, mówi Bóg,

abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą.

Narodziłem się JAKO CZŁOWIEK, abyś ty

mógł się stać synem Bożym.

Narodziłem się PRZEŚLADOWANY OD POCZĄTKU, abyś ty
nauczył się przyjmować wszelkie trudności.

Narodziłem się W PROSTOCIE, abyś ty

nie był wewnętrznie zagmatwany.

Narodziłem się W TWOIM LUDZKIM ŻYCIU, mówi Bóg,
aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.

Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.