IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                   22.12.2019 r.

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. W IV czwarta niedzielę adwentu zapala się ostatnią ze świec – symbolizuje ona nauczanie proroków zapowiadających przyjście Mesjasza i Jego Królestwa pokoju i sprawiedliwości.
  2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj przedstawiciele klubu sportowego Łęk Ostrów będą rozprowadzać po naszych domach kalendarze jubileuszowe. Rozpoczną około 14.00
  3. Jutro ostatnie roraty w tym roku …. we wtorek msza rano o godz. 7.00
  4. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 22.00 (tak jak w Watykanie).
  1. Taca mszalna z „Pasterki” przeznaczona jest: na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
  2. We środę, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 0011.00 W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”. Na początku adwentu ogłaszałem żeby dzieci zbierały dobre uczynki i zaznaczały je siankiem. Bardzo proszę, aby to sianko przynieść w Boże Narodzenie i podczas Mszy świętej dzieci położą je do żłóbka.
  1. We czwartek, 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą o godz. 00 i 11.00. Składka ze Święta będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, UPJP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów.
  2. W piątek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.
  3. W sobotę, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
  4. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Buk Paweł, Trelka Jan, Czech Kazimierz. Pasaj Aneta, Trelka Augustyn, Trelka Wiesław,