III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                       15.12.2019  r.

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
  2. Jutro 13.00 w radio Fara audycja o ogrodzie biblijnym w Ostrowie.
  3. Jutro rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
  4. We wtorek o godz. 13.00 pogrzeb + Witolda Dudy. Msza św. w kościele następnie pochówek na miejscowym cmentarzu. Dzisiaj o godz. 18.00 w kaplicy różaniec
  5. We wtorek 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas.
    Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.
  1. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych z poza listy prosimy zgłosić w zakrystii.
  2. Zaproszenie Dyrekcji Szkoły …
  3. W piątek ubierania choinek i szopki. Do ubierania zapraszamy Zespół Caritas, Radę Duszpasterską, grupę Biblijnoo – liturgicznej Akcję Katolicką i Lektorów oraz chętnych od godz. 16.00
  4. Także w piątek o godz. 18.00 spotkanie lektorów i ministrantów.
  5. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii w sobotę od godz. 15.00 do 17.45 z przerwą o 16.30
  6. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii pod  chórem. Świece Caritas na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  7. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( tj. dzisiaj ) jest tzw. składka remontowa ( w grudniu na ogrzewanie kościoła ). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  8. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary lista ofiarodawców z października.
  9. Za tydzień przedstawiciele klubu sportowego Łęk Ostrów będą rozprowadzać po naszych domach kalendarze jubileuszowe. Rozpoczną około 14.00
  10. Parking przy kościele to obecnie rzecz normalna i powszechna. W dekanacie mamy jeden z gorszych. Są szanse na funkcjonalny parking przy naszym kościele i należy zrobić wszystko aby on powstał.. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości zapraszam na kawę i możemy je wyjaśnić.
  11. Pielgrzymka do Medjugorie. W dniach 22.08 do 28.08 jest organizowana z naszej parafii Pielgrzymka do Medjugorie. Koszt: 650 zł + 220 euro
  12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Kotyla Kazimierz, Bobyk Marek, Trelka Janusz, Blok Daniel, Kędzierski Jan