II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                           9.12.2018 r.

1. Druga niedziela Adwentu – w  II niedzielę adwentu zapalamy kolejną świece na wieńcu adwentowym – symbolizuje ona wiarę patriarchów Narodu Wybranego w dar Ziemi Obiecanej.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy III otrzymają medaliki NMP jak kolejny etap przygotowania do I Komunii św.
  3. Dzisiaj o 13.00 pogrzeb + Marty Gajer-Tas
  4. Dzisiaj o 17.30 w Przemyślu w auli Seminarium Duchownego spotkanie z Panią Redaktor …..
  5. W dzisiejszą niedzielę przypada też XX Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  6. Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.
  7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii pod  chórem. Świece Caritas na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  8. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień ) jest tzw składka remontowa ( w grudniu na ogrzewanie kościoła). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  9. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2020 r. po 65.00.
  10. Ogłoszenia Wójta Gminy Radymno …
  11. Sprzątnie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Lechociński Piotr, Koralewicz Beata, Czyż Zbigniew, Myszka Józefa, Kwaśny Krzysztof, Trelka Tomasz