XXVII Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                  6.10.2019 r.

 

 1. Dzisiaj, dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca października, zmiana tajemnic różańcowych.
  Róże Kobiet rano po Mszy św. o godz. 8.00.
  Róże Mężczyzn po na Sumie.
  Różaniec po Prymarii i po Sumie.
  Na Sumie dzieci kl. III Szk. Pod. otrzymają różaniec.
 3. Jutro wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich na te nabożeństwa w tym szczególnym miesiącu a pod chórem są karteczki z imieniem i nazwiskiem Misjonarzy których chcemy polecać Panu Bogu. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
 4. Msza św. i nabożeństwo różańcowe w tygodniu godz. 17.00 z wyjątkiem soboty. W sobotę msza św. i nabożeństwo o godz. 8.00
 5. W dniu jutrzejszym odbędzie się spotkanie Pielgrzymów do Włoch. Rozpoczynamy Mszą św. o 17.00 i różańcem następnie około 18.30 spotkanie w świetlicy wiejskiej.
 6. We wtorek na Mszę świętą zapraszam uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę św. Krzysztofa (Franciszek Niemiec)
 8. We środę po nabożeństwie spotkanie lektorów i ministrantów ze Szkoły Podstawowej.
 9. We środę spotkanie sprawozdawczo wyborcze Akcji Katolickiej. Rozpoczynamy mszą św. później różaniec a następnie spotkanie na plebani.
 10. We czwartek próba chóru o godz. 18.30
 11. W najbliższą sobotę (12 października) odbędzie się IVArchidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Jarosławia (Kolegiata) do Matki Bożej Królowej Rodzin – początek o godz. 9.30
 12. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Wstańcie, chodźmy!. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 13. Za tydzień wybory do Sejmu i Senatu. Wybieramy naszych przedstawicieli do Parlamentu.
 14. Sprawa dachu i modernizacji kościoła: W ostatnich kilkunastu miesiącach odbyło się wiele spotkań z firmami budowlanymi, które były zainteresowane podjęciem prac przy naszym kościele. Niestety albo firmy przerastały możliwości wykonawcze albo ceny oferowane przez firmy znacznie przewyższały kwotę, którą aktualnie dysponujemy. Np. firma z Lublina, która już po Świętach Wielkanocy miała wejść na teren budowy zaoferowała cenę 520 tyś. zł za samą wymianę dachu – bez wieży i bez wymiany krokwi. W związku z brakującą dużą kwotą został złożony wniosek o dotację do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Aktualnie oczekujemy na decyzję w sprawie dotacji. (prosimy o modlitwę w tej sprawie). Jednocześnie prowadzimy rozmowy z innymi firmami w sprawie podjęcia prac przy kościele.
 1. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Ośmak Józef, Gilarski Janusz, Czyż Marek, Wilk Danuta, Kubaka Mieczysław, Majkut Halina, Roman Józef.