XXIV Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                         15.09.2019 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podczas Eucharystii każdego dnia będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 3. Dzisiaj po Sumie spotkanie Rodziców uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej
 4. Spotkanie lektorów i ministrantów w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa, będzie przygotowywana liturgia odpustowa.
 5. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego
 6. We środę (18.09) w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze św. o 11.00 i 17.00. Suma odpustowa o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nasze uroczystości. Bardzo proszę aby pomyśleć o procesji tzn. baldachim poniosą członkowie Rady Duszpasterskiej, chorągwie mężczyźni a tzw. branżowe przedstawiciele danej branży, obrazy – po 4 dziewczyny z klasy VIII, VI, V i IV.
 7. Uroczystość odpustowa poprzedza Triduum niedziela, poniedziałek i wtorek. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najśw, Sakramentu do godz. 18.00 a o 18.00 Msza św. – zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież..
 8. W środę do odmawiania różańca (przed Sumą) prosimy róże Św. Stanisława Kostki (Wiesław Ratuszniak)
 9. We czwartek próba chóru o godz. 19.30
 10. W piątek spotkanie formacyjne grupy biblijno – liturgicznej.
 11. W sobotę, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
 12. Zaproszenie: Sołtys Sołectwa Ostrów zaprasza mieszkańców Ostrowa na zebranie wiejskie które odbędzie się za tydzień, 22.09.2019 o godz. 12:15 w Świetlicy wiejskiej
 13. Przypominam o przedłużeniu prenumeraty za tygodnik katolicki Niedziela na IV kwartał po 65.
 14. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca składka remontowa po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny, składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary – lista  ofiarodawców z lipca za tydzień.
 15. Dwa tygodnie temu odbyły się w Ostrowie Dożynki Sołeckie. Szczególne podziękowania dla sponsorów, którymi byli: Józef Blok, Paweł Siara, Grzegorz Kiełt, Beata Blok, Jan Blok, Anna i Paweł Michalscy, Grzegorz Siara, Barbara Stawarz, Firma Usługi Transportowe Duda Krzysztof i Duda Jacek
  oraz dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg uroczystości.
 1. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Rafał Sylwester Trelka Augustyna i Jolanty – kawaler – zam. w Ostrowie par. tutejsza
  i Dominika Ewa Pazyniak
  c. Tadeusza i Krystyny – panna – zam. w Laszkach par. Laszki. Zapowiedź I
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 2. Sprzątanie kościoła: w tym tygodniu prosimy parafian: Lis Ryszard, Sabat Piotr, Krawiec Wacław, Sebastianka Zbigniew, Jędrzejko Tadeusz.