XXIII Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                          8. 09. 2019 r.

 

 1. Dzisiaj dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku – XX Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszyła o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00 a o 13.. będzie Droga krzyżowa. Powrót własnym środkiem transportu lub busem.
 2. Dzisiaj modlitwa dziękczynna za zbiory i modlitwa o Boże błogosław. dla pracy rolnika (poświęcenie ziarna pod zasiew).
 3. We wtorek spotkanie uczniów kl VIII Szkoły Podstawowej.
 4. OGŁOSZENIE Pana Sołtysa
  Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać:
  09 (środa) od godziny 9.00 do 15.00 w Domu Kultury w Ostrowie.
  Można również dokonać wpłaty u sołtysa w domu w czwartek i piątek (12-13 września)
  Serdecznie zapraszam. Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
 5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Andrzeja Boboli (Mieczysława Grabskiego)
 6. We czwartek próba chóru o godz. 19.00
 7. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.
 8. Z Maryją pod krzyżem … zapraszamy na modlitwę różańcową po Mszy św.
 9. We środę (18.09) w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki. Uroczystość odpustowa poprzedzi Triduum ( niedziela, poniedziałek i wtorek) . O godz. 17.00 będzie wystawienie Najśw, Sakramentu do godz. 18.00 a o 18.00 Msza św. – zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież.
 10. Za tydzień po Sumie spotkanie Rodziców uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej
 11. Za tydzień trzecią niedzielę miesiąca – składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny, składamy na tacę lub wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 12. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września. Składka na tacę będzie przeznaczona na diecezjalne radio „Fara”.
 13. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 65 zł.
 14. Parafia w Skołoszowie organizuje w dn. 14-27 października 2019 r. pielgrzymkę na trasie: Mediolan – Barcelona – Saragossa – Toledo – Fatima – Lizbona – Santiago De Compostela – Lourdes – Ars – Salzburg.
  Cena: 1250 zł/ i 570 Euro 1 os. Zapisy z wpłatą zaliczki w kwocie 1.000,00 zł do 10 września br. Informację można uzyskać pod numerem tel. 16 307 02 17 lub w Internecie na stronie: skoloszow.pl
 15. W sobotę do pracy przy kościele przed odpustem prosimy parafian od nr 151 do 180. Prosimy przynieść grabki do grabania.
 16. Sprzątanie kościoła: w tym tygodniu prosimy parafian: Kamiński Marek, Skrabiński Grzegorz, Marciak Janina, Buk Henryk, Oronowicz Marzena