XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                      1. 09. 2019 r.

1. Dziś XXII niedziela w ciągu roku, I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych: Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  2. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  3. Dzisiaj w naszej parafii Dożynki Sołeckie. Msza św. dożynkowa o godz. 11.00. Dalsza część Dożynek rozpocznie się o godz. 15.00 na placu przy świetlicy wiejskiej. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy a później do radosnego świętowania. Przewidziane są różne atrakcje.
  4. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 00 Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także innych pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Rity (Bogusławy Lotycz)
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca miesiąca.

W pierwszy czwartek Msza Święta o godz. 18.00

W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie Akcji Katolickiej po przerwie wakacyjnej.

1. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
    W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Składka na tacę na potrzeby misyjne.
    Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00
  2. W piątek po mszy św. spotkanie grupy duszpastersko-liturgicznej.
  3. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
  4. W przyszłą niedzielę XX Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszamy o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00 około 13.00 Droga krzyżowa. Po Drodze krzyżowej wracamy busem lub własnym transportem.
  5. W tym tygodni Msza święta wieczorem o godz. 18.00.
    Adam Michał Szanter + Janusza i + Haliny  – kawaler – zam. w Przemyślu par. Archikatedralna
    i Sylwia Katarzyna Domszy
    c. Eugeniusza i Grażyny – panna – zam. w Ostrowie par. tutejsza. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  7. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 65 zł.

Sprzątanie kościoła:  W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Storek Marian, Kosiński Henryk, Blok Maciej, Mazur Janusz, Kud Ryszard.