XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                    25.08.2019 r.

1. Jutro, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.
  2. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Lisieux (Anety Pasaj)
  3. We czwartek wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00
  4. We czwartek po mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji.
  5. W niedzielę przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
    – róże kobiet po mszy św. o godz. 8.00
    – róże mężczyzn po Sumie
  7. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii Dożynki Sołeckie. Msza św. dożynkowa o godz. 11.00. Dalsza część Dożynek rozpocznie się o godz. 15.00 na placu przy świetlicy wiejskiej. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy a później do radosnego świętowania. Przewidziane są różne atrakcje.
  8. W niedzielę – 8 września –  XX Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszamy o godz. 7.30
    Adam Michał Szanter   + Janusza i + Haliny  – kawaler – zam. w Przemyślu par. Archikatedralna
    i Sylwia Katarzyna Domszy
    c. Eugeniusza i Grażyny – panna – zam. w Ostrowie par. tutejsza. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  10. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Gałęza Janusz, Wojtowicz Bogdan, Suchy Jan, Różanowski Leszek, Sota Krzysztof.