XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                                         28.07.2019 r.

1. We wtorek zapraszamy na modlitwę z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  2. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jadwigi (Zofii Siara)
  3. We czwartek rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla pielgrzymów w związku z Pielgrzymką do Włoch, która odbędzie się w dniach 23.08 do 31.08
  6. W pierwszy piątek przed południem od godz. 9.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o Bożym Sercu oraz nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. ( W naszej parafii przeżywany w święto św. Stanisława Kostki)
  8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec Fatimski.
  9. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie
  10. Za tydzień festyn rodzinny Akcji Katolickiej w Laszkach pod hasłem Rodzina Bogiem Silna początek o godz. 14.00 – msza św. Potem na gminnym stadionie program artystyczny wystąpi min. Zespół Pieśni i Tańca OSTROWIACY. ( o 17.00 )
  11. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Gabrysi Dzimira z Jarosławia. Działa komitet społeczny pod hasłem „4 miliony złotych dla serca Gabrysi”
  12. Zbliża się czas Wielkiego odpustu na Kalwarii. Chętni, którzy chcą się wybrać na odpust na ten odpust prosimy, aby zgłosili się w zakrystii. Sprawa bagaży – prosimy aby zgłosił się chętny do ich przewiezienia.
  13. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Madycki Marek, Niebylski Robert, Łubiński Witold, Maciaszek Paweł, Storek Piotr