XVI niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                                                                                                                            21.07.2019 r.

1. We wtorek, 23 lipca przypada święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.
  2. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Niepokalanie Poczętej (Katarzyny Homa)
  3. We czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.
  4. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Dzisiaj po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary do puszek na środki lokomocji dla misjonarzy…
    We czwartek tradycyjnie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji
  5. W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się za rodziców i dziadków.
  6. Dzisiaj tydzień trzecia niedziela miesiąca – składka remontowa – zbiórka po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
    Lista ofiarodawców z miesiąca maja  …..
  1. Do związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:
    Krystian Piotr Poliszak, syn Bronisława i Barbary, zamieszkały w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rzeszowie i Karolina Beata Suchy, córka Marka i Marty, zamieszkała w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rzeszowie – zapowiedź II.
    Ireneusz Sawuła, syn Zbigniewa i Zofii, zamieszkały w Ostrowie i Katarzyna Solecka, córka Ryszarda i Danuty, zamieszkała w Parafii pw. Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie – Budziwoju – zapowiedź II.
    O ewentualnych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.
  1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Mróz Łukasz, Sebastianka Marian, Kosiński Stanisław, Sawuła Zbigniew, Stawarz Krzysztof