XV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                            14.07.2019 r.

1. We wtorek, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.
  2. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Królowej Polski (Janiny Suchej)
  3. W dniu 25.07 będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, w związku z tym za tydzień błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Po poświęceniu pojazdów składka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – składka remontowa – zbiórka po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  5. Do związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:
    Krystian Piotr Poliszak, syn Bronisława i Barbary, zamieszkały w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rzeszowie i Karolina Beata Suchy, córka Marka i Marty, zamieszkała w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rzeszowie – zapowiedź I.

Ireneusz Sawuła, syn Zbigniewa i Zofii, zamieszkały w Ostrowie i Katarzyna Solecka, córka Ryszarda i Danuty, zamieszkała w Parafii pw. Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie – Budziwoju – zapowiedź I.
O ewentualnych przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny.

1. W dniu wczorajszym zmarła nasza Parafianka Emilia Kubaka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie rocz jej dać Panie…
  2. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Sawuła Krzysztof, Wojtuń Andrzej, Mikoś Barbara, Perczyk Henryk, Zięba Andrzej.