XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                         23.06.2019 r.

1. W niedzielę 23 czerwca, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej mszy świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny”. Decyzją biskupów, będzie to modlitwa wynagradzająca za świętokradztwa i profanacje, które miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce – poinformował przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
  2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 18.00.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna zaraz po Sumie. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z procesją o godz.: 18.00
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Małgorzaty (Haliny Kosińskiej)
  5. We środę w oktawie Bożego Ciała po procesji błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
  6. Spotkanie ministrantów i lektorów we środą po mszy św.
  7. Także we środę po mszy św. zapraszamy rodziców młodych kandydatów do bierzmowania do posprzątania kościoła i obejścia kościoła.
  8. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo wianków, nabożeństwo o godzinie 00.
  9. Także we czwartek będziemy przeżywać w naszym kościele Wylanie Ducha Św. Duch Święty zstąpi na młodych naszej parafii i parafii Łowce. Poprzedzone będzie Triduum (zapraszamy kandydatów do przodu) Prosimy skorzystać z Sakramentu Pokuty w poniedziałek, wtorek i środę.
  10. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia o godz. 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich księży polecamy modlitwom parafian.
  11. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz.00 i 17.00 Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.
  12. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
  13. Przyjmujemy wpłaty na tygodnik Niedziela na III kwartał po 65 zł.
  14. Podziękowanie za Procesje Bożego Ciała – szczególnie tym którzy przygotowywali ołtarze oraz wszystkim którzy wzięli udział w procesji ( dzieciom, dziewczynom. Niosącym obrazy, chorągwie, sztandary, Radzie Duszpasterskiej, ministrantom, obsłudze liturgicznej, itd. ).
  15. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcam do wzięcia udziału. Dzisiaj spotkanie dla grupy św. Józefa w Radymnie o godz. 16.00 msza św. potem spotkanie w domu parafialnym (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa)
  16. Podziękowania za wczorajsze sprzątanie wokół kościoła
  17. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Gałęza Stanisław, Dziedzic Henryk, Grabski Krzysztof, Kubaka Janusz, Zubrzycki Zbigniew.